DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Upravený válec pro cestovní využití i začínající závodníky

Válec je primárně stavěný na použití sériových komponentů, výstupní rozměry kanálů odpovídají svým rozměrem pro sériové sací a výfukové kolínko. Charakteristika a rozsah úpravy jsou voleny tak, aby s nastavením motoru neměl problém ani začínající "ladič". Můžete samozřejmě využít potenciálu válce a pomocí jiných karburátorů (např. Dellortho 17, 19, 21), laděných výfuků nebo tzv. rychlé převodovky a získat další výkon. Pro správnou funkci válce je bezpodmínečně nutný perfektní stav celého motoru. Kliková hřídel a převodovka se musí otáčet jen s minimálními odpory přitom bez znatelných vůlí. Pro správnou funkci válce je nutné montovat hlavu se zmenšeným objemem spalovacího prostoru 4,5 - 5,0ml.
 
Cena úpravy válce: 1450kč
(v ceně je započítána úprava kanálů, výbrus válce, jednokroužkový píst, 2x litinový kroužek, čep a pojistné kroužky)
Úprava seriové hlavy: 300kč
 
 
 
 
            
 
 
Možná verze jiného provedení výfukového kanálu. Je jen na Vás jakou si zvolíte.
      
 

Cestovní verze 3K válce

Jde o modifikací základní verze 2K válce pro cestovní využití. Válec je odladěný tak, aby bylo stále možné použití sériových komponentů, výstupní rozměry kanálů odpovídají svým rozměrem pro sériové sací a výfukové kolínko. Charakteristika a rozsah úpravy jsou voleny tak, aby s nastavením motoru neměl problém ani začínající "ladič". Můžete samozřejmě využít potenciálu válce a pomocí jiných karburátorů (např. Dellortho 17, 19, 21), laděných výfuků nebo tzv. rychlé převodovky a získat další výkon. Pro správnou funkci válce je bezpodmínečně nutný perfektní stav celého motoru. Kliková hřídel a převodovka se musí otáčet jen s minimálními odpory přitom bez znatelných vůlí. Pro správnou funkci válce je nutné montovat hlavu se zmenšeným objemem spalovacího prostoru 4,5 - 5,0ml.
 
Cena úpravy válce: 2400kč
(v ceně je započítána úprava kanálů, výbrus válce, jednokroužkový píst, 2x litinový kroužek, čep a pojistné kroužky)
Úprava seriové hlavy: 300kč
 
 
  

 

Upravené válce pro závody a tuning

Úpravy válců pro závody řeším individuálně podle konkrétních požadavků zákazníků a podle rozsahu dalších úprav motou. Bohužel v současné době existuje spoustu závodů a pravidla pro možné úpravy se mnohdy dosti liší. Pokud budete mít zájem o válce s rozsáhlejšími úpravami neváhejte mě oslovit.

 

Jak odeslat válec k úpravě?

 

Příklad - 4K válec upravený pro silniční závody

       

 

Příklad 3K válec pro cross